Polskie Zakłady Optyczne

Mikroskop konsultacyjny Biolar ® C-2F

Nowy mikroskop Biolar ® C-2F  to zaawansowany rutynowy mikroskop do analiz we wszystkich zastosowaniach światła przechodzącego, starannie opracowany z uwzględnieniem wszystkich istotnych aspektów dla użytkowników.

Jest on przeznaczony do sposobu obserwacji prowadzonej jednocześnie przez dwie osoby.  Metoda obserwacji: twarzą w twarz. Wskaźnik (pointer) 3 kolory do identyfikacji obiektów.

Mikroskop charakteryzuje się łatwością obsługi, tradycyjną solidnością i trwałością. Optyka posiada doskonałą rozdzielczość, zapewniając kontrastowe i ostre obrazy dzięki najnowszej technice IOS W-PLAN oraz układowi Optical Corrected Optics (IOS), zapewniającymi optymalny zestaw dla uzyskania wysokiego kontrastu i rozdzielczości oraz korekcji aberracji.

Posiada pełny system oświetlenia w układzie Koehlera. Układ mechaniczny kondensora, z użyciem przesłony polowej, pozwala na regulacje położenia kondensora w pionie, z możliwością centrowania go względem osi optycznej mikroskopu. Pozwala to na równomierne oświetlenie pola widzenia, co stanowi dużą zaletę w porównaniu do innych mikroskopów tej klasy.

Głowica optyczna jest wyposażona standardowo w wyjście na kamerę cyfrową. Okulary mają doskonałe pole widzenia 22 mm. Oświetlenie mikroskopu diodowe, o mocy 3,6W, co odpowiada żarówce halogenowej 50W.